0,- Kč(vč. DPH)

Léto je tady a s ním zvýšená péče o pokožku


Jsou tu letní měsíce a s nimi čas odpočinku, dovolených a pohybu na intenzivním slunci. Přináší to s sebou milé i nemilé důsledky v podobě opalování, které může být bez vhodných přípravků i drobnou komplikací pro budoucí maminky.

Piz Buin

 

Mnozí lidé se těší až letní sluníčko nabere plnou sílu, protože dodají své vybledlé pokožce žádoucí zlatavou barvu. Ostatním s citlivou pokožkou bohužel nastává období, kdy budou muset sáhnout po důkladné ochraně pokožky. Je tedy nejvyšší čas vybavit se kvalitními opalovacími krémy a dalšími přípravky pro péči o pokožku.

Nejčastější dotazy k opalování


1) S opalovacím krémem se opálím méně?


Lidé si nejčastěji myslí, že čím vyšší ochranný faktor SPF, tím menší opálení. Jde však o zcela milnou interpretaci. Udávaná hodnota jen říká, o kolik déle můžete pobývat na slunci, než bude porušen ochranný faktor kůže. Nežádoucí UVA a UVB záření, eliminuje nejčastěji pečlivě volené složení doplněné o minerální složky odrážející škodlivé paprsky. Opalovací krémy jako je Ultra Light Dry Touch Face Fluid navíc obsahují antioxidanty v podobě vyživujících vitamínů pro boj s volnými radikály.

 


Ultra Light Dry Touch Face Fluid

2) Jaký je pro mě vhodný ochranný faktor? 


Ochranný faktor je uváděný pod zkratkou SPF. Ta prozradí garantovanou výši ochrany před působením slunečních paprsků a je určujícím faktorem při rozhodování, jak se opalovat. Pokud vynásobíte dobu vlastní přirozené ochrany pleti s faktorem použitého opalovacího krému, vyjde vám přibližná doba, po kterou by nemělo docházet k poškození pokožky. Je tedy vhodné nebát se investovat do přípravků s vysokým faktorem ochrany jako je Allergy Lotion - mléko na opalování SPF 50+. Při určování, jaký přípravek použít je dobré se zamyslet, do které ze 7 základních skupin se řadíte:

 

Fototyp Vzhled Reakce na slunce
F I

Nápadně světlá pleť, rezavé vlasy,

velké množství pih, modré oči.

Při pobytu na slunci se prakticky vždy spálí, opálí se

jen do červena, kůže nezhnědne.

F II

Světlá pleť, pihy řídké, světlé vlasy,

modré, zelené či šedé oči.

Opalují se do červena, často se spálí.
F III Světle hnědá pleť, hnědé až tmavé vlasy, hnědé oči. Dobře se opalují, málokdy se spálí, spálení mírné.
F IV Tmavá pleť, velmi tmavé vlasy i oči. Prakticky nikdy se nespálí.
F V

Velmi tmavá kůže, tmavé až černé vlasy

(kůže indiánů či arabské populace).

Nikdy se nespálí.
F VI Nejtmavší typ. Nikdy se nespálí.
     

Zjednodušeně lze tabulku interpretovat tak, že:

 

- Světlá pokožka se sklonem k pihám vydrží na slunci bez ošetření 5-10 minut.
- Středně tmavá pokožka - 10 -20 minut.
- Velmi tmavá pleť vydrží na slunci 25-35 minut.


3) Jak správně krémy a oleje aplikovat?

Zde rozhodně neplatí pravidlo „méně, je více“. Natírejte se přípravky několikrát denně. Důležitým pravidlem pro aplikaci je nezapomenout na něj již 20 minut před vyjitím na sluníčko! Při nanášení myslete především na slunci nejvíce vystavované části těla. Patří mezi ně nos, rty, uši, ramena, záda a hrudník. Na tyto partie existují speciální přípravky jako Allergy Face Cream vyrobené pro obličejové partie a vhodné zejména pro alergiky

 

 


Allergy Face Cream

 

 

Nezapomínejte se také chránit po dlouhém koupání a vždy obnovte ochrannou vrstvu. Dokonce ani mraky nedokáží poskytnout dostatečnou ochranu. Záření pronikne i jejich silnou vrstvou stejně jako slunečníkem. Bez ochranných přípravků se neobejdete.

 

4) Mohu se opalovat v těhotenství?

Sluníčku se vyhýbat určitě nemusíte. Je ale nutné vyvarovat se rizikových faktorů. Nejnebezpečnějším z nich je přehřátí a dehydratace organismu. Opalování v II. trimestru také výrazně zvyšuje riziko poškození dítěte.

 

Vyhýbejte se přímému slunci, pokožka je v tomto období citlivější a náchylnější ke spálení než jindy. Důležité je dodržování zvýšeného pitného režimu vzhledem k vyšším sklonům k dehydrataci.

 

Při nadměrném opalování také klesá hladina kyseliny listové, která je důležitá při tvorbě plodu a její nedostatek zvyšuje riziko například Downova syndromu.

 

Výjimku netvoří ani solária a samoopalovací krémy. V případě solárií a jejich škodlivosti se vedou neustálé polemiky. V případě samoopalovacích přípravků, ale neexistují studie, které by došli k použitelným závěrům. Lze tedy spíše doporučit v období těhotenství střídmost v jejich používání.

 

Přípravky na opalování

Přípravky jsou vyráběny například ve formě krému, který je výrazně hustší konzistence. Jeho výhodou je, že snáze drží na pokožce a lépe odolává nepříznivým podmínkám. Alergici a děti ocení speciální řady přípravků pro podrážděnou pokožku, obsahující hypoalergenní látky, bez parabenů a zamezujících ucpávání pórů.

 

Velmi snadno nanesitelné jsou oleje ve spreji. Přípravek pouze nastříkáte a snadno rozmažete, pokud to je nutné. Existují totiž přípravky s velmi jemným rozprašovačem. Pro ošetření pokožky těla a její vyživení lze doporučit opalovací mléka. Snadno se roztírají, jsou tekutější a lehčí než krémy, ale vydatnější než spreje.

 

Doplňky pro opalování

Pokud se zaměříte na značku Piz Buin zjistíte, že obsahují navíc Tanimel. Ten zintenzivňuje opálení díky podpoře tvorby melaninu. Vyrábí se ve spreji nebo mléku.

 

Doplňkem, který by neměl chybět ve výbavě k moři je balzám na rty s ochranným faktorem nebo olej určený speciálně pro koupání, který si ve vodě udrží své vlastnosti až po dobu 80 minut.

 

 

Piz Buin  Lipstick - SPF 30 Sun
Piz Buin Lipstick - SPF 30 Sun

 

 

Vydařeným praktickým modním doplňkem pro dámy se může stát sada 4 cestovních náramků s ochranným krémem SPF 20.

Sunband - opalovací krém SPF 20 Traveller´s pack 4x50 ml
Piz Buin Sunband - opalovací krém SPF 20 Traveller´s pack 4x50 ml

 

 

Samozřejmostí by měla být také péče o tělo po opalování s přípravkem After sun soothing and cooling, který účinkuje až 6 hodin po nanesení.

 

 

After sun soothing and cooling
After sun soothing and cooling
 

Přejeme vám krásné léto plné pohody

 

PROČ PARFÉMY Z PARFEMLAND
  • Dodáváme pouze originální značkové parfémy.
  • Objednané parfémy ihned expedujeme.
  • Při objednávce nad 3000 Kč doprava ZDARMA.
  • Jistota solidního obchodu - parfémy prodávame také v kamenném obchodě.
  • Parfémy doručíme do 24 hodin.

Budete informováni o výhodných nabídkách a výprodejových akcích

PARFEMLAND Prodejna, výdejní místo, kanceláře

Dobronická 1257,
148 00 Praha 4 – Kunratice

e-mail: objednavky@parfemland.cz

mobil: +420 608 101 101
velkoobchod: +420 608 110 100

Mapa

Pro zobrazení mapy a naplánování trasy klikněte na obrázek


      EPlatby - EKonto   Internetove platby
   PayU
   EDA