0,- Kč(vč. DPH)

Parfémy a kosmetika Christian DiorChristian Dior pro ženyChristian Dior pro muže

Více o značce
Christian Dior
Christian Dior

Muž, jménem Christian Dior se narodil roku 1905 ve Francii. Narodil se do rodiny průmyslníka, který již od jeho útlého dětství toužil mít ze svého syna diplomata. Nevěděl však, že jeho syn se zabývá uměleckými sklony a že velmi touží potom, být spjat s módním průmyslem. To se mu nakonec povedlo a roku 1928 si otevřel v Paříži uměleckou galerii. Prodával tam své kreslené návrhy. Značka s názvem Christian Dior New York Inc., vzniká až roku 1947 a pro módní svět znamená začátek revoluce v poválečné módě. Nosí se v té době extravagantní a vzrušující modely. Pro tuto dobu jsou charakteristické krátké kabátky a široké sukně. Christian Dior svou tvorbou ovlivňuje obrovské masy lidí a se svou teorií vyrábět kolekce, které upřednostňují ženskost, a luxus naprosto vítězí na celé čáře. V roce 1949 je vyhlášen jako jeden z 5 nejvýznamnějších světových osobností v oblasti módy. Chybí mu jen jediné. Zařadit do svého portfolia i parfémy.
Celkem paradoxně se mu podaří ještě ten rok vytvořit parfém s názvem Miss Dior, jehož inspirací se stává jeho vlastní sestra, která za ním jednoho dne přijde do salonu, a zaměstnanci na ní pokřikují Miss Dior. Svou lehkou květinovou kompozicí doplněnou o špetku koření a pačuli se tento parfém stává hitem. Christian Dior tedy zařazuje devizi Christian Dior Parfums trvale mezi své portfolia a rok poté vychází další vůně s názvem Diorama.
Jako velký mezník v parfumerském světě označujeme rok 1953. Tenhle rok Dior přináší na trh vůni s názvem Eau De Cologne Fraiche navrženou Edmondem Roudnitsky. Jedná se o vůbec historicky první unisexovou vůni světa a naprosto tak obrací kontext přísně stanovených vůní pro muže a ženy. Christian Dior umírá roku 1957 na infarkt, ale na vzrůst značky to nemá vliv. Jeho odkaz v ní žije i nadále a po jeho smrti vznikají další velmi úspěšné parfémy jako např. konvalinkové Diorissimo, Eau Sauvage jako pánská pečující vůně, či květinovou vůni Diorellu. Roku 1985 vzniká inovativní vůně s názvem Poison (původní Dioressence), která vlastní nový flakon, vylepšené vlastnosti vůně a těší se velmi fenomenálnímu úspěchu. Po něm přicházejí čím dál tím větší a úspěšnější novinky jako Dune (1991) nebo snad nejznámější parfém J´adore.

Značka Dior je klasická a je do dnešní doby spojována s luxusem a velmi kvalitním zbožím. Nastiňuje krásu, eleganci, vkus a styl spolu v čele Johna Galliana, současného návrháře.

PROČ PARFÉMY Z PARFEMLAND
  • Dodáváme pouze originální značkové parfémy.
  • Objednané parfémy ihned expedujeme.
  • Při objednávce nad 2999 Kč doprava ZDARMA.
  • Jistota solidního obchodu - parfémy prodávame také v kamenném obchodě.
  • Parfémy doručíme do 24 hodin.

Budete informováni o výhodných nabídkách a výprodejových akcích

PARFEMLAND Prodejna, výdejní místo, kanceláře

Dobronická 1257,
148 00 Praha 4 – Kunratice

e-mail: objednavky@parfemland.cz

mobil: +420 608 101 101
velkoobchod: +420 608 110 100

Mapa

Pro zobrazení mapy a naplánování trasy klikněte na obrázek


      EPlatby - EKonto   Internetove platby
   PayU
   EDA