Pečujte o své vlasy tak, jak si zaslouží

 

Pečujte o své vlasy tak, jak si zaslouží


Vlasy o nás řeknou mnohdy více, než si myslíme. Pokud jim nevěnujeme dostatek péče, pravděpodobně se to na nich dříve nebo později projeví. Naopak i ony dokáží být velmi vděčné, musíme jim ale zajistit péči, kterou potřebují. Odměnou nám pak budou krásné vlasy, plné síly.

Jak jim ale takovou péči zajistit? Mnohé napadne, že starat se důkladně o své vlasy, je časově i finančně náročné. Ano, je pravda, že pokud jim chceme zajistit péči, kterou potřebují, musíme sáhnout po kvalitních výrobcích a obětovat trochu svého drahocenného času. Ale nic z toho není tak náročné, jako zachraňovat vlasy, které jsou zničené.

V dnešním článku vám dokážeme, že nic není tak složité, jak se zdá a dokonce, že ani vaše peněženka nemusí utrpět žádné velké ztráty. Pojďte s námi pečovat o své vlasy tak, jak si zaslouží.

 

  1. MYTÍ VLASŮ

Před mytím vlasů vždy myslete na jejich důkladné rozčesání. Tento krok je nesmírně důležitý, protože jen díky správnému rozčesání, se vám následně při mytí nebudou zamotávat a hlavně z nich odstraníte zbytky laků a různých gelů.

Následně je nutné vlasy pořádně namočit. Častou počáteční chybou se stává, že šampon nanášíme na nedostatečně mokré vlasy.

V dalším kroku přichází na řadu šampon. Ten vmasírujte konečky prstů do vlasů po celém povrchu hlavy, množství zvolte podle konkrétního produktu. Je ideální takto umýt vlasy dvakrát. V první fázi odstraníte zbytky přípravků i kožního mazu, v té druhé ještě více zintenzivníte účinky šamponu.

I proces vymytí šamponu je velmi důležitý, protože pokud ho důkladně nevymyjete, následkem může být tvorba lupů a po vizuální stránce vaše vlasy nebudu vypadat nejlépe.

TIP PARFEMLANDU:

Trápí vás mastné vlasy? Vyzkoušejte šampon z řady Scalp Relief, který je velmi šetrný a určený pro často se mastící vlasy.

 

 

POUŽÍVÁNÍ KONDICIONÉRU

Určitě se nebraňte používání kondicionéru, protože jen tak se vyhnete problémům s nedostatkem hydratace. Díky němu budou vlasy vypadat zdravě a krásně.

 

TIP PARFEMLANDU:

REDKEN COLOR EXTEND MAGNETICS Vaše vlasy ochrání, zregeneruje, udrží barvu svěží a umožní snadné rozčesávání.

 

Máte dlouhé vlasy? Pak určitě vyzkoušejte kondicionér TOTAL RESULTS SO LONG DAMAGE Ten zabraňuje předčasnému lámání vlasů a dodá jim perfektní vzhled.

 

 

 

NEZAPOMEŇTE NA KONEČKY

Konečky jsou nestarší části každého vlasu. I když se někomu může zdát, že nepotřebují zvláštní péči, tak opak je pravdou. Paradoxně právě na konečcích se projeví poškození vlasů. Proto i jim věnujte zvláštní a hlavně preventivní péči. Na trhu existuje hodně přípravků pro jejich ošetření, stačí si jen vybrat ten pravý.

TIP PARFEMLANDU:

Vyzkoušejte unikátní víceúčelovou kúru pro suché a křehké vlasy REDKEN ALL SOFT Díky jeho použití budou vaše vlasy hebké, ošetřené a získají dlouhotrvající pružnost.

 


 PRAVIDELNĚ KARTÁČUJTE

Dá se říct, že kartáčování je v podstatě masáž hlavy. Pravidelné česání vlasům svědčí a dodává jim lesk. V tomto případě ale platí, že nic se nesmí přehánět. Nadměrné kartáčování totiž může způsobit jejich lámání, proto je ideální je česat dvakrát denně. Myslete na česání hlavně před jejich mytím, naopak vynechejte česání vlasů mokrých, protože právě v mokrém stavu jsou náchylné k poškození. Velmi důležitá je volba kartáče nebo hřebenu. Raději volte ty pevné, ideálně dřevěné a z přírodních materiálu se širokými zuby.

TIP PARFEMLANDU :

Pořiďte si naprostý trhák v česání vlasů TANGLE TEEZER S tímto kartáčem nepocítíte žádné tahání, takže česání jakýchkoliv vlasů je bezbolestné. Je proto velmi oblíbený u dětí, které mu říkají kouzelný kartáč.

 

 

 OPATRNĚ S VYSOUŠENÍM

Při sušení myslete na trpělivost a šetrnost. Nejlepší je, když vlasy pouze jemně protřete ručníkem. Jestli ale musíte použít fén, tak nefénujte mokré vlasy, ale jemně proschlé. Nepoužívejte příliš horký vzduch a fén držte dále od hlavy.

TIP PARFEMLANDU:

Používání příliš vysokých teplot může poškozovat vlasy. Proto doporučujeme obnovující sprej na vlasy KALLOS BOTANIQ SUPERFRUITS , který účinně obnovuje poškozené vlasové vlákno.

 

 

 PEČUJTE A VYŽIVUJTE

Aby vaše vlasy byly krásné a hlavně zdravé, pravidelně jim dopřávejte regenerační kúru. Alespoň jednou týdně doporučujeme aplikovat vyživující masku, po každém umytí kondicionér a používejte kvalitní balzámy a oleje. Nezapomeňte na to, že i barvené vlasy potřebují zvláštní péči. Díky správnému vyživování budou vaše vlasy nádherné.

TIP PARFEMLANDU:

REDKEN SHINE FLASH 02 Tento lehký sprej pro extrémní lesk vlasy nezatěžuje a dodá jim čistý a lehký pocit a dokonce zlepšuje jejich pružnost.