Péče o pokožku v podzimních měsících

Péče o pokožku v podzimních měsících

 

Letní počasí už dávno zaklaplo pomyslné brány a nám nezbývá nic jiného, než se smířit s tím, že nastal podzim. Měsíc ponurý, sychravý a pro někoho emočně náročný.

Bohužel nejen naše nitro v tomto období trpí. Velkou zátěž pociťuje hlavně naše pokožka. Chladné počasí střídá teplo vyhřátých aut, kanceláří a studený vítr bez zábran utočí na každý kousek našeho těla.

Ale jak co nejlépe pečovat o pokožku v době těchto přírodních scenérií? Jak jí dopřát službu, kterou dozajista ocení? Připravili jsem pro vás 5 užitečných tipů.

 

1. Odpočinek je nutnost

Upřímně? Máte čas v dnešní uspěchané době na potřebný odpočinek? Jen málokdo z nás si může dovolit dopřát tělu klid nicnedělání. Pokud dostatečně nespíme, nemůžeme čekat, že se nám naše pleť odvděčí a prožije podzimní období v plné síle a kráse.

Proto, pokud vám to čas jen trochu dovolí, odpočívejte a relaxujte. Odpočinutá pokožka působí více svěže, mladistvě a je připravena se jako lev poprat s podzimní kořistí.

 

2. Hydratace jako matka moudrosti

I sportovec se musí dokonale připravit na nadcházející sezónu. Proto i naší pleť musíme vyzbrojit dostatkem vitamínů, minerálů a hydratačních látek. Nešetřete na kvalitě hydratačního vybavení a dopřejte pokožce kosmetický luxus, který jí dá sílu v následujících chladných měsících.

Nezapomínejte před aplikací vašeho hydratačního favorita zbavit pleť všech nečistot, které nám tak rády znepříjemňují život.

 

3. Není maska jako maska

Říkáte si, že jste nákupu pleťové masky nikdy nevěnovali dostatečnou pozornost? Je to chyba? Ano. Protože jste se nejspíš ochudili o možnost, věnovat své tváři masku se statusem vhodnosti. Existují masky čistící, hydratační, liftingové, regenerační, omlazující...Jednoduše řečeno, na každou pleťovou neduhu se najde maska, stačí si jen vybrat.

A pokud jste jen trochu zruční a kreativní, můžete se pustit do domácí samovýroby. I tyto masky mají přidanou hodnotu, kterou zajisté oceníte.

4. Voda prospívá všemu a s ničím nesoupeří

Bez vody se žít nedá. Informace stará jako lidstvo samo. Nedá se bez ní žít, přežívat a ani zajišťovat pleti dostatek potřebné vláhy. Nejen v podzimním období dbejte na pitný režim, který je důležitý jako ochrana proti vráskám, pupínkům, stárnutí a dalším faktorům, které nepříznivě ovlivňují její vzhled.

Jestli máte duši odvážlivce, můžete své pleti pomáhat mytím v ledové vodě. Vaše pokožka bude odolnější a bude lépe reagovat na změny teplot.

5.Smích jako všudypřítomný pomocník

Je lékařsky a vědecky doloženo, že smích léčí. A světe div se, pomáhá i při péči o pleť. Uvolňuje a posiluje obličejové svaly, soupeří s vráskami a pomáhá udržet pleť mladou a krásnou.

Není nic snadnějšího a levnějšího, než pečovat o pokožku pouhým úsměvem. Takže? Už jste se dnes pořádně zasmáli?

 

Podzim povětšinou nepatří mezi oblíbené tříměsíční turné. Přesto i on má své kouzlo, kouzlo barev. Tak jako on dokáže čarovat s pestrostí, můžete i vy čarovat s možností péče o pleť. Postarat se o to, aby byla krásná a svěží. Proto odpočívejte, hydratujte, aplikujte, pijte a co je hlavní, smějte se! A je jedno jaké máme zrovna roční období...