Krok za krokem správného odličování a péče o pleť

Obličej je první z věcí, kterou si na vás okolí všimne jako první. Mít perfektně namalovanou tvář již dnes není takový problém. Na kosmetickém trhu existuje bezpočet přípravků pro zkrášlení a podtržení ženské osobnosti. Každodenní stres a únava se na vaší pleti ale také podepisuje. Není tajemstvím, že jen správná každodenní péče o pleť se správným odlíčením zaručí perfektní připravenou pleť pro další zítřky. Jak se správně odlíčit a jaké správné přípravky použít, aby byla vaše pleť hydratovaná, čistá a odpočatá jsme vám shrnuli do těchto pár užitečných rad: Hlavní pravidlo – je důležité odlíčit se večer před spaním. Může to trvat delší dobu, ale věřte, že vám za to vaše pleť poděkuje. Během spánku na pleti probíhají obnovovací procesy, tělo jí dodává potřebné vitamíny a revitalizuje ji. Je proto vhodné ráno ač ne v tak velké míře odlíčení opakovat. I ráno jsou na pleti viditelné známky mazu a nečistot, které musejí pryč.

Odličovací tampónky

Pokud máte citlivější pleť, existují zvlhčené odličovací tampony, které současně pleť nejen odlíčí ale i v této fázi pleť hydratují. Tyto tampony se používají do doby, dokud po použití nejsou čistě bílé. Pokud vám textura není příjemná, můžete zvolit vlhčené odličovací ubrousky, které se vyrábějí neparfémované a hypoalergenní, tudíž i vhodné pro alergiky.

Oči

Oblast okolo očí je jedna z nejcitlivějších částí obličeje. Při nepravidelném a nesprávném odličování se v oblasti víček a pod nimi tvoří zbytečné vrásky nebo nevzhledné kruhy pod očima. Pro odlíčení očí je vhodné vybrat si neparfémovaný oční přípravek, který oči nepodráždí, ale účinně odstraní i voděodolný make-up a zbytky řasenky.

Naneste na tampon trochu přípravku, přiložte k zavřeným očím a jemně stiskněte. Poté jemným vmasírováním odstraňte nežádoucí make-up a čistěte do doby, dokud nebude odličovací tampon bílé barvy. Po tomto zásahu je vhodné použít hydratační oční krém, který tuto oblast zklidní, vypne oční okolí a bezpečně hydratuje.


Oblast tváře a dekoltu

Při odličování tváře je vhodné v tomto kroku odlíčit i oblast krku. I tam ulpívají nečistoty tvořené během noci i dne a každodenní rituál vám zaručí svěží vzhled. Krouživými pohyby vmasírujte přípravek do pleti do úplného vyčištění. I v tomto případě je žádoucí tamponky obměňovat. Pro odlíčení tváře je vhodné používat odličovací mléka. Obsahují mnoho vitamínů a pleť nevysušují. Teprve po této aplikaci je vhodné použít dočisťovací pleťovou vodu, která zároveň pleť i tonizuje. Použít můžete např. tuto:


 Clarins  Water Comfort One Step Cleanser - odličovací čistící voda
Clarins  Water Comfort One Step Cleanser - odličovací čistící voda

TIP na dárek: Clinique 3 step skin 1

Tato dárková sada obsahuje:

  • čistící pleťová voda
  • čistící tekuté mýdlo
  • hydratační emulze

Sada je vhodná pro každodenní odličování pleti. Je neparfemovaná a vhodná také pro alergiky. Obsahuje aktivní složky Triglycerid kaprinový, olivový olej, heřmánek a kofein. Je vhodná pro suchou až velmi suchou pleť a perfektním nástrojem pro začátečnické odličování.


Clinique KOSMETIKA  3step Skin Care System1Clinique KOSMETIKA  3step Skin Care System1